Spinetta (7.x-1.5) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Articles
ja: 記事

en: Events
ja: イベント

en: Slide
ja: スライド

en: Install profile
ja: インストールプロフィール

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Configure site
ja: サイトの環境設定

en: @drupal installation complete
ja: @drupalのインストールが完了しました

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
ja: %dir と %file への必要な変更はすべて行われました。セキュリティーリスクを回避するため、すぐにそれらへの書き込み権限を削除する必要があります。どのようにするかわからない場合は <a href="@handbook_url">online handbook</a> を参照してください。

en: Congratulations, you installed @drupal!
ja: おめでとうございます。@drupal のインストールが完了しました。

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ja: 上記のメッセージを確認してから<a href="@url">あなたの新しいサイト</a> にアクセスしてください。

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ja: <a href="@url">あなたの新しいサイトにアクセスする</a>.
