Spinetta (7.x-1.5) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Articles
ru: Статьи

en: Gallery
ru: Галерея

en: Events
ru: Мероприятия

en: Slide
ru: Слайд

en: Install profile
ru: Профиль установки

en: Main Content
ru: Основное содержимое

en: Videos
ru: Видео

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Configure site
ru: Настройка сайта

en: @drupal installation complete
ru: Установка @drupal завершена

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
ru: Все необходимые изменения %dir и %file завершены. В целях безопасности также следует убрать права на запись у каталога и файла. Если вы не знаете, как это сделать, обратитесь <a href="@handbook_url">онлайновому руководству</a>

en: Congratulations, you installed @drupal!
ru: @drupal успешно установлен, поздравляем!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ru: Перед тем, как войти <a href="@url">на свой новый сайт</a>, просмотрите информацию, которая показана выше.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ru: <a href="@url">Войти на свой новый сайт</a>.

en: Event Title
ru: Название события

en: Slide 2
ru: Слайд 2

en: Slide 3
ru: Слайд 3
