Spinetta (7.x-1.9) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Articles
da: Artikler

en: Gallery
da: Galleri

en: Events
da: Begivenheder

en: Install profile
da: Installationsprofil

en: Main Content
da: Hoved-indhold

en: Videos
da: Videoer

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Configure site
da: Konfigurér site

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
da: Alle nødvendige ændringer af %dir og %file er blevet foretaget, så du bør skrivebeskytte dem nu for at undgå sikkerhedsproblemer. Hvis du er usikker på hvordan det gøres, kan du søge råd i <a href="@handbook_url">onlinehåndbogen</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
da: Tillykke, du har nu installeret @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
da: <a href="@url">Besøg dit nye site</a>.
