Spinetta (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Articles
sv: Artiklar

en: Gallery
sv: Galleri

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Slide
sv: Glida

en: Install profile
sv: Installationsprofil

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Configure site
sv: Konfigurera webbplats

en: @drupal installation complete
sv: Installationen av @drupal är slutförd

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
sv: Alla nödvändiga ändringar i %dir och %file har utförts, så du bör nu ta bort skrivbehörigheterna till dem för att undvika säkerhetsrisker. Om du är osäker på hur det går till, se <a href="@handbook_url">onlinehandboken</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
sv: Grattis, du har installerat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
sv: Granska meddelandena ovan innan du besöker <a href="@url">din nya webbplats</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
sv: <a href="@url">Besök din nya webbplats</a>.
