Spinetta (7.x-1.9) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Articles
uk: Статті

en: Gallery
uk: Галерея

en: Events
uk: Події

en: Slide
uk: Сковзання

en: Install profile
uk: Профіль встановлення

en: Main Content
uk: Основний вміст

en: Videos
uk: Відео

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Configure site
uk: Налаштування сайту

en: @drupal installation complete
uk: @drupal встановлено

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
uk: Всі необхідні зміни в %dir та %file були виконані, тому необхідно заборонити запис у них в цілях безпеки. Якщо Ви не знаєте як це зробити, зверніться до <a href="@handbook_url">онлайн довідника</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
uk: Вітаємо, Ви встановили @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
uk: Перегляньте повідомлення вище, перед відвідуванням <a href="@url">Вашого нового сайту</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
uk: <a href="@url">Відвідати Ваш новий сайт</a>.

en: Logos
uk: Логотипи

en: Event Title
uk: Заголовок події

en: Event Description
uk: Опис події
