Simple Popup Messages (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Save
de: Speichern

en: Display title
de: Titel anzeigen

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Settings saved.
de: Einstellungen gespeichert.

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Status message
de: Statusmeldung

en: System messages
de: Systemnachrichten

en: Title settings
de: Titel-Einstellungen

en: Close text
de: Text des Schlüssel-Buttons

en: Dialog width (in px)
de: Dialogbreite (in px)
