Spotify (7.x-1.0-rc2) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Size
nl: Grootte

en: Search
nl: Zoeken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Artist
nl: Artiest

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Countries
nl: Landen

en: Results
nl: Resultaten

en: Track
nl: Opvolgen

en: Autocomplete text field
nl: Automatisch aanvullend tekstveld

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: Artists
nl: Artiesten

en: No settings for this module at this time
nl: Er zijn momenteel geen instellingen voor deze module beschikbaar.

en: Stores information on artists, albums and tracks.
nl: Bewaart informatie over artiesten, albums en tracks.

en: API Test
nl: API-test

en: The type of data to search for.
nl: Het soort data waarnaar gezocht moet worden.

en: Search string.
nl: Zoekopdracht

en: Administer Spotify
nl: Spotify beheren

en: Test the Spotify Metadata API.
nl: De Spotify-metadata API testen.

en: Spotifyfield
nl: Spotify-veld

en: In order for Spotify module to display album covers Amazon module must be installed and enabled.
nl: De Spotify-module kan alleen albumhoezen weergeven wanneer de Amazon-module is geïnstalleerd.

en: Display album cover
nl: Albumhoes weergeven.

en: Display album cover when using the extended formatter.
nl: De albumhoes weergeven wanneer de uitgebreide formatter wordt gebruikt.

en: Cover image size
nl: Albumhoesgrootte

en: Select the size you want covers to be displayed in.
nl: Selecteer in welke grootte de albumhoezen moeten worden weergegeven.

en: Small (75x75)
nl: Klein (75x75)

en: Medium (160x160)
nl: Gemiddeld (160x160)

en: Large (500x500)
nl: Groot (500x500)

en: Settings for Spotify field.
nl: Instellingen voor het Spotfy-field.

en: Spotify field for displaying artist, album and track information.
nl: Spotify-veld voor het weergeven van artiest, album en track-informatie.

en: Size: @size
nl: Grootte: @size
