Square Grid theme (7.x-3.0-alpha4) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: up
id: ke atas

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Navigation
id: Navigasi

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main menu
id: Menu utama

en: Search form
id: Form pencarian

en: Main content
id: Konten utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Secondary menu
id: Menu sekunder
