Square Grid theme (7.x-3.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: logo
pt: logótipo

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: up
pt: subir

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Footer
pt: Rodapé

en: Navigation
pt: Navegação

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Search form
pt: Formulário de pesquisa

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Highlighted
pt: Destacado
