Stanley Administration Theme (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Content
fr: Contenu

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Remove
fr: Retirer

en: Comments
fr: Commentaires

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Save
fr: Enregistrer

en: Help
fr: Aide

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Create
fr: Créer

en: Feeds
fr: Flux

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Go to page @number
fr: Aller à la page @number

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Restore
fr: Restaurer

en: Rebuild
fr: Reconstruire

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Download feature
fr: Télécharger la fonctionnalité (feature)

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Status message
fr: Message d'état

en: Update style
fr: Mettre à jour le style

en: Add effect
fr: Ajouter l'effet

en: Please confirm
fr: Veuillez confirmer

en: More help topics
fr: Plus de sujets d'aide

en: Posted by !username
fr: Posté par !username

en: Add and configure
fr: Ajouter et configurer

en: Save and add
fr: Enregistrer et ajouter
