Stanley Administration Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Create
hi: बनाएँ

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Apply
hi: लागू करें

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to page @number
hi: @number पृष्ठ पर जाएँ

en: Add another item
hi: एक और आइटम जोड़ें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: Rebuild
hi: पुनर्निर्माण

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Status message
hi: स्थिति संदेश
