Stanley Administration Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Comments
is: Ummæli

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Create
is: Stofna

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Apply
is: Virkja

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Go to page @number
is: Fara á síðu @number

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: (active tab)
is: (virkur flipi)
