Stanley Administration Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Confirm
it: Conferma

en: Remove
it: Elimina

en: Comments
it: Commenti

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Create
it: Crea

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Restore
it: Ripristina

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Download feature
it: Scarica funzionalità

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Update style
it: Aggiorna lo stile

en: Add effect
it: Aggiungi effetto

en: Add and configure
it: Aggiungi e configura
