Stanley Administration Theme (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Content
id: Konten

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Remove
id: Hapus

en: Comments
id: Komentar

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Create
id: Buat

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to page @number
id: Ke halaman @number

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Restore
id: Pulihkan

en: Rebuild
id: Bangun Kembali

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Status message
id: Pesan status

en: Update style
id: Perbarui gaya

en: Add effect
id: Tambahkan efek

en: Add and configure
id: Tambah dan konfigurasikan

en: Save and add
id: Simpan dan tambah
