Stanley Administration Theme (7.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (33 entries)

en: Pages
jv: Kācā

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Content
jv: Konten

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Remove
jv: Buwang

en: Comments
jv: Komèntar

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Update
jv: Dianyari

en: Add
jv: Tambah

en: Create
jv: Gawé

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Go to page @number
jv: Nang kaca @number

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: Warning message
jv: Welingan

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Status message
jv: Status pesen

en: Update style
jv: Nganyari gagrag

en: Add effect
jv: TAmbah efek
