Starkish (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Help
da: Hjælp

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Rebuild theme registry on every page.
da: Genopbyg temaregistreringsdatabase på hver side.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
da: Under udvikling af temaer kan det være meget nyttigt hele tiden at <a href="!link">genopbygge temaregistreringsdatabasen</a>. ADVARSEL: Dette reducerer ydelsen kraftigt og bør deaktiveres på sites i produktion.

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Highlight
da: Fremhæv
