Starkish (7.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Help
hu: Súgó

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Rebuild theme registry on every page.
hu: Sminknyilvántartás ürítése minden oldalletöltéskor.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
hu: A smink fejlesztése során hasznos folyamatosan <a href="!link">újraépíteni a smink gyorsítótárat</a>. FIGYELMEZTETÉS: erős teljesítményromlást eredményez, éles webhelyen ki kell kapcsolni.

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Highlight
hu: Kiemelt
