Starkish (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Rebuild theme registry on every page.
pt: Reconstruir registro de tema em cada página.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
pt: Durante o desenvolvimento do tema, é muito útil <a href="!link">reconstruir o registro do tema</a> continuamente. ATENÇÃO: Esta opção resulta numa enorme perda de desempenho e deve ser desativada em sites em produção.

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página
