Startup Growth Lite (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (24 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Content
vi: Nội dung

en: Disabled
vi: Tắt

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Layout
vi: Bố cục

en: Site name
vi: Tên website

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Red
vi: Đỏ

en: Slogan
vi: Khẩu hiệu

en: Green
vi: Xanh lá

en: Blue
vi: Xanh

en: Orange
vi: Da cam

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: First sidebar
vi: Thanh bên đầu tiên (bên trái)

en: Second sidebar
vi: Sidebar thứ hai

en: Main menu
vi: Trình đơn chính

en: Page top
vi: Đầu trang

en: Page bottom
vi: Cuối trang

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Footer First
vi: Phần chân thứ nhất

en: Footer Second
vi: Phần chân thứ hai
