StatCounter (7.x-2.0-beta1) - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: opt-in or out of tracking
fi: salli tai estä seuranta

en: Add tracking for specific roles
fi: Lisää jäljitys valituille rooleille

en: JavaScript scope
fi: Javascriptin kohde

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
fi: Käyttäjie seuranta on oletusarvoisesti päällä mutta voit estää seurannan omalla kohdallasi.

en: Enable user tracking
fi: Ota käyttöön käyttäjien seuranta

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
fi: Käyttäjiä ei oletusarvoisesti seurata mutta voit erikseen ottaa käyttöön seurannan.

en: HTTP request status
fi: HTTP-pyynnön tila

en: Fails
fi: Epäonnistumiset

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
fi: Palvelimen tai verkon asetukset estävät Drupalia ottamasta yhteyttä muihin web-sivuihin. Ongelma voi johtua web-palvelinohjelmiston tai PHP:n asetuksista, ja se tulisi korjata. Seuraavat toiminnot eivät nyt toimi: Päivitysten seuranta, uutisten kerääminen, OpenID-sisäänkirjautuminen ja muut verkosta riippuvaiset toiminnot.

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
fi: Sivut joilla tämä PHP koodi palauttaa <code>TRUE</code> (vain asiantuntijoille)

en: Pages or PHP code
fi: Sivuja tai PHP koodia

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fi: Jos valittuna on PHP, syötä %php välissä oleva PHP koodi. Huomaa että virheellisen PHP koodin ajaminen saattaa rikkoa Drupal sivustosi.

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Restricted to certain pages
fi: Rajoitettu tiettyihin sivuihin

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fi: Varoitus: Aseta vain luotetuille rooleille; tällä oikeusmäärityksellä on vaikutuksia turvallisuuteen.

en: Locally cache tracking code file
fi: Tallenna seurantakooditiedosto lokaalisti välimuistiin

en: Locally cached tracking code file has been updated.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on päivitetty.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on tallennettu.

en: Local cache has been purged.
fi: Paikallinen välimuisti on tyhjennetty.

en: Tracking scope
fi: Jäljitystapa

en: Allow users to customize tracking on their account page
fi: Salli käyttäjien kustomoida seurantaa käyttäjäprofiilisivuillaan

en: No customization allowed
fi: Kustomointi on estetty

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
fi: Seuranta päällä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
fi: Seuranta pois päältä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Every page except the listed pages
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: The listed pages only
fi: Vain listatut sivut

en: Opt-in or out of tracking
fi: Estä tai salli seuranta

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
fi: Salli käyttäjien päättää, lisätäänkö seurantakoodi sivuille vaiko ei.

en: Use PHP for tracking visibility
fi: Käytä PHP:tä näkyvyyden seuraamisessa

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings. %warning
fi: Syötä näkyvyyden seuraamisessa käytettävä PHP koodi kenttään. %warning

en: On by default with opt out
fi: Päällä oletuksena, seurannan estäminen on mahdollista

en: Off by default with opt in
fi: Pois päältä oletuksena, seurannan salliminen on mahdollista

en: Add to the selected roles only
fi: Lisää vain valituille rooleille

en: Add to every role except the selected ones
fi: Lisää kaikille rooleille paitsi valituille

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fi: Jos yksikään rooleista ei ole valittuna, kaikkia käyttäjiä seurataan. Jos käyttäjällä on jokin valituista rooleista, käyttäjää seurataan (tai ei seurata, ylläolevasta asetuksesta riippuen).

en: All pages with exceptions
fi: Kaikki sivut poikkeuksin

en: Excepted: @roles
fi: Poikkeukset: @roles

en: Universal web tracking opt-out
fi: Yleismaailmallinen verkkoseurannan esto

en: No privacy
fi: Ei yksityisyyttä

en: @items enabled
fi: @items käytössä
