StatCounter (7.x-2.0-rc1) - en to el translation catalogue (50 entries)

en: Pages
el: Σελίδες

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Users
el: Χρήστες

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Add tracking to specific pages
el: Να προστίθεται παρακολούθηση σε συγκεκριμένες σελίδες

en: opt-in or out of tracking
el: συμπερίληψη ή εξαίρεση από την παρακολούθηση

en: Add tracking for specific roles
el: Προσθήκη παρακολούθησης για ορισμένους ρόλους

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να μην παρακολουθούνται.

en: Enable user tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού <em>δεν</em> παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να παρακολουθούνται.

en: HTTP request status
el: Αναφορά αίτησης HTTP

en: Fails
el: Αποτυχαίνει

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
el: Το σύστημα ή η δικτυακή ρυθμίσεις σας δεν επιτρέπει στο Drupal την πρόσβαση σε δικτυακές σελίδες, καταλήγοντας σε μειωμένη λειτουργικότητα. Κάποιες πιθανές αιτίες μπορεί να βρίσκονται στις ρυθμίσεις του διακομιστή φιλοξενίας ιστοσελίδων ή της PHP και θα πρέπει να επιλυθούν ώστε να γίνεται λήψη πληροφοριών για διαθέσιμες ενημερώσεις, προσκόμιση ροών συλλέκτη δεδομένων, είσοδος μέσω OpenID, ή χρήση άλλων υπηρεσιών που βασίζονται στο δίκτυο.

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
el: Προειδοποίηση: Δώστε την μόνο σε αξιόπιστους ρόλους, αυτή η άδεια έχει επιπτώσεις στην ασφάλεια.

en: Locally cache tracking code file
el: Αποθήκευση στην τοπική λανθάνουσα μνήμη του αρχείου παρακολούθησης

en: Locally cached tracking code file has been updated.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης ενημερώθηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης αποθηκεύτηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Local cache has been purged.
el: Η τοπική λανθάνουσα μνήμη διαγράφηκε.

en: Tracking scope
el: Εμβέλεια παρακολούθησης

en: Allow users to customize tracking on their account page
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την παρακολούθηση στη σελίδα του λογαριασμού τους

en: No customization allowed
el: Να μην επιτρέπεται προσαρμογή

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
el: Η παρακολούθηση είναι εξ' ορισμού ενεργή, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να βγουν εκτός

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός παρακολούθησης, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να μπουν εκτός

en: Every page except the listed pages
el: Κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω

en: The listed pages only
el: Οι παρακάτω σελίδες μόνο

en: Opt-in or out of tracking
el: Συμπερίληψη ή όχι στην παρακολούθηση

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να αποφασίζουν αν θα εισάγεται ο κώδικας παρακολούθησης στις σελίδες ή όχι.

en: Use PHP for tracking visibility
el: Χρήση της PHP για την παρακολούθηση της ορατότητας

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings. %warning
el: Εισάγετε κώδικα PHP στο πεδίο για τη ρύθμιση της ορατότητας παρακολούθησης. %warning

en: On by default with opt out
el: Εξ' ορισμού εντός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Off by default with opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Add to the selected roles only
el: Προσθήκη μόνο στους επιλεγμένους ρόλους

en: Add to every role except the selected ones
el: Προσθήκη σε κάθε ρόλο εκτός από τους επιλεγμένους

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
el: Αν κανένας από τους ρόλους δεν επιλεγεί, όλοι οι χρήστες θα παρακολουθούνται. Αν ένας χρήστης ανήκει σε κάποιον από τους επιλεγμένους ρόλους, ο χρήστης τότε θα παρακολουθείται (ή όχι, ανάλογα με τη ρύθμιση παραπάνω).

en: All pages with exceptions
el: Όλες οι σελίδες με εξαιρέσεις

en: Excepted: @roles
el: Εξαιρέσεις: @roles

en: Universal web tracking opt-out
el: Καθολική επιλογή χωρίς παρακολούθηση

en: No privacy
el: Όχι ιδιωτικότητα

en: @items enabled
el: Ενεργά @items
