State Machine (7.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Last Updated
hi: आखरी अपडेट

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: edit
hi: संपादन करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: History
hi: इतिहास

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: State
hi: अवस्था

en: Operation
hi: काम

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: The update has been performed.
hi: सुधार किया गया है।

en: Refine
hi: बेहतर बनाना

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Revision
hi: संशोधन

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Processing
hi: प्रक्रिया जारी

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Show only items where
hi: केवल वही मदों को दिखाएं जहाँ

en: Draft
hi: प्रारूप
