State Machine (7.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Last Updated
pt: Última Atualização

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: State
pt: Estado

en: Operation
pt: Operação

en: No items selected.
pt: Nenhum item selecionado.

en: The update has been performed.
pt: A atualização foi efetuada.

en: Refine
pt: Refinar

en: Undo
pt: Desfazer

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: content author
pt: Autor do conteúdo

en: Revision
pt: Revisão

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Processing
pt: A processar

en: The update has encountered an error.
pt: A atualização encontrou um erro.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pt[0]: 1 item processado com sucesso:
pt[1]: @count itens processados com sucesso:

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Drafts
pt: Rascunho

en: Show only items where
pt: Mostrar apenas os itens onde

en: Workflow state
pt: Estado do fluxo de trabalho

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Draft
pt: Rascunho

en: An error occurred and processing did not complete.
pt: Ocorreu um erro e o processamento não foi concluído.
