State Machine (7.x-2.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (39 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: edit
oc: modificar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Schedule
oc: Planning

en: History
oc: Istoric

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: State
oc: Estat

en: Operation
oc: Operacion

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: Refine
oc: Afinar

en: Undo
oc: Anullar

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Show only items where
oc: Far veire solament los elements pels quals

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Draft
oc: Borrolhon

en: An error occurred and processing did not complete.
oc: Una error s'es produita e lo processus s'es pas acabat.
