State Machine (7.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: edit
da: redigér

en: Update
da: Opdatér

en: Schedule
da: Planlægning

en: History
da: Historik

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Update options
da: Opdatering

en: Published
da: Udgivet

en: State
da: Status

en: Operation
da: Handling

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: The update has been performed.
da: Opdatering udført.

en: Refine
da: Forfin

en: Undo
da: Fortryd

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: content author
da: indholdets forfatter

en: Revision
da: Version

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Processing
da: Behandler

en: The update has encountered an error.
da: Opdateringen stødte på en fejl.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
da[0]: 1 element behandlet:
da[1]: @count elementer behandlet:

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Drafts
da: Kladder

en: Show only items where
da: Vis kun elementer med

en: Workflow state
da: Arbejdsgangstilstand

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Draft
da: Kladde

en: Scheduled
da: Planlagt

en: An error occurred and processing did not complete.
da: Der opstod en fejl og handlingen blev ikke gennemført.
