State Machine (7.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: edit
fa: ویرایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: History
fa: تاریخچه

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: شناسه

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: State
fa: وضعیت

en: Operation
fa: عملکرد

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Workflow
fa: جریان کار

en: content author
fa: نویسنده محتوا

en: Revision
fa: بازبینی

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: The update has encountered an error.
fa: به‌روزرسانی با خطا مواجه شد.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fa[0]: 1 مورد با موفقیت پردازش شد:
fa[1]: @count مورد با موفقیت پردازش شدند.

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Drafts
fa: پیش‌نویس‌ها

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Draft
fa: پیش نویس

en: An error occurred and processing did not complete.
fa: خطایی رخ داده و پردازش کامل نشد.
