State Machine (7.x-2.0-beta4) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: edit
cy: golygu

en: Update
cy: Diweddaru

en: History
cy: Hanes

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: No items selected.
cy: Dim eitemau wedi eu dewis.

en: The update has been performed.
cy: Mae'r diweddaraid yma wedi ei wneud.

en: Refine
cy: Coethi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Processing
cy: Prosesu

en: The update has encountered an error.
cy: Mae'r diweddariad wedi dod ar draws gwall.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cy[0]: 1 eitem wedi ei brosesu'n llwyddiannus:

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Show only items where
cy: Dim ond dangos eitemau pan

en: An error occurred and processing did not complete.
cy: Roedd gwall a ni gwblhaodd y prosesu.
