State Machine (7.x-2.0-beta4) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: edit
th: แก้ไข

en: Update
th: ปรับปรุง

en: History
th: ประวัติ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: State
th: รัฐ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: No items selected.
th: ยังไม่มีรายการที่เลือก

en: The update has been performed.
th: ปรับปรุงสำเร็จ

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Revision
th: รุ่น

en: Processing
th: กำลังดำเนินการ

en: The update has encountered an error.
th: การอัพเดตพบปัญหา

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Show only items where
th: แสดงเฉพาะเนื้อหาที่

en: An error occurred and processing did not complete.
th: เกิดข้อผิดพลาดบางประการและไม่สามารถดำเนินการให้เสร็จสมบูรณ์ได้
