State Machine (7.x-2.0-beta5) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Update
bn: আপডেট

en: History
bn: ইতিহাস

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Show only items where
bn: শুধু নিচের শর্ত মেনে চলে এরকম আইটেম দেখাও

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
