State Machine (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: edit
ja: 編集

en: Update
ja: 更新

en: Schedule
ja: スケジュール

en: History
ja: 履歴

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: State
ja: 状態

en: Operation
ja: 操作

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: The update has been performed.
ja: 更新されました。

en: Refine
ja: 絞り込む

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: content author
ja: コンテンツの投稿者

en: Revision
ja: リビジョン

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Processing
ja: 処理中

en: The update has encountered an error.
ja: アップデートはエラーに遭遇しました。

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ja[0]: 1 アイテムが正常に処理されました：
ja[1]: @count アイテムが正常に処理されました：

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Set
ja: セット

en: Show only items where
ja: 表示項目の絞り込み

en: Workflow state
ja: ワークフローの状態

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Draft
ja: 下書き

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: An error occurred and processing did not complete.
ja: エラーが発生し、処理は完了しませんでした。
