State Machine (7.x-2.0) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: edit
tr: düzenle

en: Update
tr: Güncelle

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: History
tr: Geçmiş

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: State
tr: Durum

en: Operation
tr: İşlem

en: No items selected.
tr: Seçili öğe yok.

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: Workflow
tr: İş akışı

en: content author
tr: içerik yazarı

en: Revision
tr: Sürüm

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Processing
tr: İşliyor

en: The update has encountered an error.
tr: Güncelleme sırasında bir hata oluştu.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
tr[0]: 1 adet öğe başarıyla işlendi:
tr[1]: @count adet öğe başarıyla işlendi:

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Show only items where
tr: Öyle öğeleri göster ki

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Draft
tr: Taslak

en: An error occurred and processing did not complete.
tr: Bir hata oluştu ve işlem tamamlanamadı.
