State Machine (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Update
id: Perbarui

en: History
id: Riwayat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: State
id: Status

en: Operation
id: Operasi

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Processing
id: Memproses

en: The update has encountered an error.
id: Pembaruan mengalami kesalahan.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
id[0]: 1 item berhasil diproses:
id[1]: @count item berhasil diproses:

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Draft
id: Konsep

en: An error occurred and processing did not complete.
id: Ada kesalahan terjadi dan proses tidak selesai dilakukan.
