State Machine (7.x-2.3) - en to am translation catalogue (23 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: edit
am: አስተካክል

en: Update
am: አዘምን

en: History
am: ታሪክ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: Update options
am: የማዘመኛ አማራጮች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Processing
am: በሂደት ላይ

en: Publish
am: አትም

en: Unpublish
am: ያልታተመ
