State Machine (7.x-2.0-beta6) - en to mr translation catalogue (26 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: edit
mr: संपादन

en: Update
mr: अपडेट

en: History
mr: इतिहास

en: ID
mr: आय डी

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: State
mr: राज्य

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित
