State Machine (7.x-3.0-beta1) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: edit
hu: szerkesztés

en: Update
hu: Frissítés

en: History
hu: Történet

en: Event
hu: Esemény

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Node
hu: Tartalom

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Active
hu: Aktív

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Revisions
hu: Változatok

en: State
hu: Állapot

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Operation
hu: Művelet

en: Full
hu: Teljes

en: No items selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: content author
hu: tartalom szerzője

en: Entity
hu: Entitás

en: Revision
hu: Változat

en: Link type
hu: Hivatkozástípus

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Drafts
hu: Vázlatok

en: Show only items where
hu: Csak azon elemek mutatása, ahol

en: From State
hu: Kiinduló állapot

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: event
hu: esemény

en: Workflow state
hu: Munkafolyamat állapot

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Draft
hu: Vázlat

en: An error occurred and processing did not complete.
hu: Hiba történt, a feldolgozás nem ért véget.

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.
