State Machine (7.x-3.0-beta1) - en to nl translation catalogue (56 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Last Updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: edit
nl: bewerken

en: Update
nl: Bijwerken

en: History
nl: Historie

en: Event
nl: Evenement

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: User
nl: Gebruiker

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: Active
nl: Actief

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: State
nl: Status

en: Link text
nl: Linktekst

en: Operation
nl: Bewerking

en: Full
nl: Volledig

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: content author
nl: auteur van de inhoud

en: Entity
nl: Entiteit

en: Revision
nl: Revisie

en: Link type
nl: Linktype

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Processing
nl: Verwerken

en: The update has encountered an error.
nl: De update heeft een fout ontdekt.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
nl[0]: 1 item succesvol verwerkt:
nl[1]: @count items succesvol verwerkt:

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Drafts
nl: Concepten

en: Show only items where
nl: Laat alleen de items zien waarbij

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: event
nl: evenement

en: Workflow state
nl: Workflowstatus

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Draft
nl: Concept

en: An error occurred and processing did not complete.
nl: Er is een fout opgetreden en de bewerking is niet voltooid.

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: The entity type.
nl: Het entiteitstype.

en: Moderation History ID
nl: Moderatiehistorie-ID

en: Content moderation history record ID.
nl: Moderatiehistorie record-ID.

en: User who moderated this revision.
nl: Gebruiker die deze revisie gemodereerd heeft.

en: moderator user
nl: Moderatiegebruiker

en: The date this revision was moderated.
nl: De datum dat deze revisie was gemodereerd.
