Station (7.x-2.0-beta1) - en to ast translation catalogue (27 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: view
ast: vista

en: Number
ast: Númberu

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Import
ast: Importar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Core
ast: Motor

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Add item
ast: Amestar elementu

en: Active
ast: Activu

en: node
ast: noyu
