Station (7.x-2.0-beta1) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: URLs
hi: यूआरएल

en: view
hi: देखें

en: Number
hi: संख्या

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Core
hi: कोर

en: Archive
hi: पुरालेख

en: Maximum age
hi: अधिकतम आयु

en: Album
hi: एल्बम

en: Artist
hi: कलाकार

en: Time increment
hi: समय वृद्धि

en: 1 Hour
hi: 1 घंटा

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: Add item
hi: मद जोडें

en: Active
hi: सक्रिय

en: Year
hi: वर्ष

en: node
hi: नोड

en: Day
hi: दिन

en: Start
hi: शुरू

en: Both
hi: दोनों

en: Duration
hi: अवधि

en: Today
hi: आज

en: Hour
hi: घंटा

en: Style
hi: अंदाज

en: Added content type %name.
hi: कंटेंट प्रकार %name को जोड़ दिया गया है |
