Station (7.x-2.0-beta1) - en to ku translation catalogue (33 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: view
ku: پیشاندان

en: Number
ku: ژمارە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Link
ku: بەستەر

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Import
ku: هاوردن

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Core
ku: ناوکە

en: Time
ku: کات

en: View
ku: پیشاندان

en: Add item
ku: بڕگە زیادبکە

en: Active
ku: چالاکە

en: Year
ku: ساڵ

en: node
ku: گرێ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Today
ku: ئەمڕۆ

en: The content type %name has been updated.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name نوێکرایەوە.

en: The content type %name has been added.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name زیادکرا.

en: Added content type %name.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name زیادکرا.
