Station (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (74 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: URLs
pt: URL

en: view
pt: ver

en: Number
pt: Número

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: midnight
pt: meia-noite

en: noon
pt: meio-dia

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Archive
pt: Arquivar

en: Import new audio
pt: Importar novo áudio

en: Import path
pt: Caminho de importação

en: Clean up
pt: Limpar

en: Remove old audio
pt: Remover áudio antigo

en: Maximum age
pt: Idade máxima

en: Archives
pt: Arquivos

en: Album
pt: Álbum

en: Artist
pt: Artista

en: Genre
pt: Gênero

en: Schedule
pt: Agendar

en: Time increment
pt: Incremento de tempo

en: 15 Minutes
pt: 15 Minutos

en: 30 Minutes
pt: 30 Minutos

en: 1 Hour
pt: 1 Hora

en: Time
pt: Hora

en: remove
pt: remover

en: View
pt: Ver

en: Remove item
pt: Remover item

en: Add item
pt: Novo item

en: Active
pt: Ativo

en: Year
pt: Ano

en: Week
pt: Semana

en: Day
pt: Dia

en: Start
pt: Iniciar

en: Now
pt: Agora

en: Both
pt: Ambos

en: Duration
pt: Duração

en: Time format
pt: Formato de hora

en: Today
pt: Hoje

en: Hour
pt: Hora

en: Date formats
pt: Formatos de data

en: Style
pt: Estilo

en: Increment
pt: Incremento

en: Finish
pt: Finalizar

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Edit item
pt: Editar item

en: Current time
pt: Horário atual

en: View link
pt: Link "ver"

en: 12-hour (am/pm)
pt: 12-horas (am/pm)

en: 24-hour
pt: 24-horas

en: Scheduled
pt: Agendado

en: Deletion not scheduled
pt: Remoção não agendada

en: Add item to %title
pt: Adicionar item ao %title

en: Add more
pt: Adicionar mais

en: Edit link
pt: Link "editar"

en: The content type %name has been updated.
pt: O tipo de conteúdo %name foi atualizado.

en: The content type %name has been added.
pt: O tipo de conteúdo %name foi criado.

en: Added content type %name.
pt: O tipo de conteúdo %name foi criado.

en: Title of the album.
pt: Título do álbum.

en: Default Schedule
pt: Agendamento padrão
