Station (7.x-2.0-beta1) - en to ru translation catalogue (95 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: URLs
ru: URL'ы

en: view
ru: представление

en: Number
ru: Число

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Station
ru: Станция

en: Core
ru: Ядро

en: Show archive
ru: Показать архив

en: RSS show archive
ru: Показать RSS архив

en: Archive
ru: Архив

en: RSS - %title
ru: %title RSS - ленты

en: Import path
ru: Путь для импорта

en: Clean up
ru: Очистить

en: Remove old audio
ru: Удалить старое аудио

en: Maximum age
ru: Максимальный возраст

en: Recorded at @date
ru: Записано @date

en: Archives
ru: Архивы

en: Station Archive
ru: Архив Станции

en: Removing %title from the archive.
ru: Удаление %title из архива.

en: Added %title to the archive.
ru: Добавлено %title в архив.

en: Album
ru: Альбом

en: Artist
ru: Исполнитель

en: Station Catalog
ru: Каталог Станции

en: Playlist
ru: Плейлист

en: Add new playlist
ru: Добавить новый плейлист

en: Program
ru: Программа

en: Tracks
ru: Треки

en: Programs
ru: Программы

en: Station Playlist
ru: Плейлист Станции

en: Genre
ru: Жанр

en: Schedule
ru: Расписание

en: Time increment
ru: Увеличить

en: 15 Minutes
ru: 15 минут

en: 30 Minutes
ru: 30 минут

en: 1 Hour
ru: 1 час

en: Starts
ru: Статус

en: Time
ru: Время

en: remove
ru: удалить

en: View
ru: Просмотр

en: Remove item
ru: Удалить элемент

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: Active
ru: Активно

en: Year
ru: Год

en: node
ru: материал

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Start
ru: Начало

en: Now
ru: Сейчас

en: Both
ru: Оба

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Time format
ru: Формат времени

en: Today
ru: Сегодня

en: Hour
ru: Час

en: Date formats
ru: Форматы дат

en: Style
ru: Стиль

en: Increment
ru: Увеличение

en: 1 Minute
ru: 1 минута

en: 5 Minutes
ru: 5 минут

en: Finish
ru: Готово

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Edit item
ru: Редактировать элемент

en: Album title
ru: Название альбома

en: View link
ru: Ссылка "Прочитать"

en: 12-hour (am/pm)
ru: 12-часовой (am/pm)

en: 24-hour
ru: 24-часа

en: Scheduled
ru: Запланировано

en: Air date
ru: Дата эфира

en: Amazon product ID for this album.
ru: ID продукта Amazon для этого альбома.

en: Album information
ru: Информация об альбоме

en: The year the album was released.
ru: Год выпуска альбома.

en: Album number must be a numeric value.
ru: Номер альбома должен иметь числовое значение.

en: Add more
ru: Добавить еще

en: Year must be a numeric value.
ru: Год должен быть числовым значением.

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: The content type %name has been updated.
ru: Тип материала %name был обновлен.

en: The content type %name has been added.
ru: Тип материала %name добавлен.

en: Added content type %name.
ru: Добавлен тип материалов %name.

en: Default Schedule
ru: Задание по умолчанию
