Station (7.x-2.0-beta1) - en to am translation catalogue (21 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: view
am: ትይታ

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: Add item
am: ዓይነት ጨምር

en: Active
am: ገባሪ

en: node
am: አንጓ
