Station (7.x-2.0-beta1) - en to bg translation catalogue (37 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Title
bg: Заглавие

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: view
bg: преглед

en: Number
bg: Число

en: Weight
bg: Тегло

en: Link
bg: Линк

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Label
bg: Заглавие

en: Save
bg: Запази

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Core
bg: Ядро

en: Album
bg: Албум

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Time
bg: Време

en: remove
bg: Премахване

en: View
bg: Прегледай

en: Add item
bg: Добави елемент

en: Active
bg: Активен

en: Year
bg: Година

en: node
bg: възел

en: Day
bg: Ден

en: Duration
bg: Период

en: Time format
bg: Формат на часа

en: The content type %name has been updated.
bg: Типът съдържание %name беше обновен.

en: The content type %name has been added.
bg: Типът съдържание %name беше добавен.

en: Added content type %name.
bg: Прибавен е тип съдържание %name.
