Station (7.x-2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Year
bn: বছর

en: Day
bn: দিন

en: Today
bn: আজ

en: The content type %name has been updated.
bn: %name জাতীয় বিষয়বস্তু হালনাগাদ করা হয়েছে।

en: The content type %name has been added.
bn: %name নামের বিশেষ ধরণের বিষয়বস্তু যুক্ত করা হয়েছে।
