Station (7.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (71 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: URLs
da: URLer

en: view
da: vis

en: Number
da: Antal

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: midnight
da: midnat

en: noon
da: middag

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Change settings for the Station module.
da: Skift indstillinger for Station-modulet.

en: Core
da: Kerne

en: Archive
da: Arkiv

en: Import path
da: Importsti

en: Clean up
da: Ryd op

en: Maximum age
da: Maksimal alder

en: Archives
da: Arkiver

en: Artist
da: Kunstner

en: You must provide either an artist or a title.
da: Du skal angive enten en kunstner eller en titel.

en: Provides a program playlist node type.
da: Angiver en program playliste indholdstype.

en: Schedule
da: Planlægning

en: Time increment
da: Tidsforøgelse

en: 1 Hour
da: 1 Time

en: Starts
da: Begynder

en: Ends
da: Slutter

en: Time
da: Tid

en: remove
da: fjern

en: View
da: Vis

en: Add item
da: Tilføj menupunkt

en: Active
da: Aktiv

en: Year
da: År

en: node
da: indholdselement

en: Week
da: Uge

en: Day
da: Dag

en: Now
da: Nu

en: Both
da: Begge

en: Duration
da: Varighed

en: Time format
da: Tidsformat

en: Today
da: I dag

en: Hour
da: Time

en: Date formats
da: Datoformater

en: Style
da: Typografi

en: Increment
da: Øg

en: Token list
da: Symbolliste

en: Finish
da: Afslut

en: Remove link
da: Fjern link

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Edit item
da: Redigér element

en: View link
da: Vis-link

en: 12-hour (am/pm)
da: 12-timer (am/pm)

en: 24-hour
da: 24-timer

en: Scheduled
da: Planlagt

en: Add more
da: Tilføj mere

en: Day of week
da: Ugedag

en: Edit link
da: Redigér-link

en: The content type %name has been updated.
da: Indholdstypen %name opdateret.

en: The content type %name has been added.
da: Indholdstypen %name tilføjet.

en: Added content type %name.
da: Indholdstype %name tilføjet.
