Station (7.x-2.0-beta1) - en to el translation catalogue (51 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: view
el: προβολή

en: Number
el: Αριθμός

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Import path
el: Διαδρομή για εισαγωγή

en: Maximum age
el: Μέγιστη ηλικία

en: Archives
el: Αρχεία

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Time
el: Ώρα

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Active
el: Ενεργό

en: Year
el: Έτος

en: node
el: κόμβος

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Start
el: Αρχή

en: Now
el: Τώρα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Today
el: Σήμερα

en: Hour
el: Ώρα

en: Date formats
el: Μορφές ημερομηνίας

en: Style
el: Στυλ

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: The content type %name has been updated.
el: Ο τύπος περιεχομένου %name ενημερώθηκε.

en: The content type %name has been added.
el: Ο τύπος περιεχομένου %name προστέθηκε.

en: Added content type %name.
el: Προστέθηκε ο τύπος περιεχομένου %name.
