Station (7.x-2.0-beta1) - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: view
eo: rigardi

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: View
eo: Vidu

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: Active
eo: Aktiva

en: Year
eo: Jaro

en: node
eo: nodo

en: Day
eo: Tago

en: Hour
eo: Horo

en: The content type %name has been updated.
eo: La enhavspeco %name estis ĝisdatigita.

en: The content type %name has been added.
eo: La enhavspeco %name estis aldonita.

en: Added content type %name.
eo: Aldonis enhavspecon %name.
