Station (7.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (84 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: view
fr: voir

en: Number
fr: Nombre

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: midnight
fr: minuit

en: noon
fr: midi

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Core
fr: Cœur

en: No scheduled programming message
fr: Message si pas d'émission prévue

en: This string will appear when no program is currently scheduled.
fr: Cette chaîne apparaîtra quand aucune émission n'est prévue pour le moment.

en: Show archive
fr: Afficher les archives

en: Archive
fr: Archiver

en: Clean up
fr: Nettoyer

en: Maximum age
fr: Âge maximal

en: Recorded at @date
fr: Enregistré le @date

en: Recording of
fr: Enregistrement de

en: Imported on
fr: Importé le

en: Deletion scheduled for
fr: Suppression programmée pour

en: Added %title to the archive.
fr: %title a été ajouté à l'archive.

en: Artist
fr: Artiste

en: Playlist
fr: Liste de lecture

en: Program Playlist
fr: Liste de lecture du programme

en: View all playlists
fr: Voir toutes les listes de lecture

en: Add new playlist
fr: Ajouter une nouvelle liste de lecture

en: Program
fr: Programme

en: Programs
fr: Programmes

en: Schedule
fr: Planning

en: Time increment
fr: Incrément de temps

en: 1 Hour
fr: 1 heure

en: This program is currently unscheduled.
fr: Ce programme n'est pas actuellement planifié.

en: Ends
fr: Finit

en: Time
fr: Heure

en: remove
fr: retirer

en: View
fr: Voir

en: Remove item
fr: Retirer l'élément

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Active
fr: Actif

en: Year
fr: Année

en: node
fr: nœud

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Start
fr: Début

en: Now
fr: Maintenant

en: Both
fr: Les deux

en: Duration
fr: Durée

en: Time format
fr: Format de temps

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Hour
fr: Heure

en: Date formats
fr: Formats de date

en: Increment
fr: Incrémenter

en: Finish
fr: Finir

en: Remove link
fr: Retirer le lien

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Edit item
fr: Modifier l'élément

en: Current time
fr: Heure courante

en: Album title
fr: Titre de l'album

en: View link
fr: Lien d'affichage

en: 12-hour (am/pm)
fr: 12 heures (am/pm)

en: 24-hour
fr: 24 heures

en: Title format
fr: Format du titre

en: Scheduled
fr: Planifié

en: Add more
fr: Rajouter

en: Day of week
fr: Jour de la semaine

en: Edit link
fr: Lien de modification

en: The content type %name has been updated.
fr: Le type de contenu %name a été mis à jour.

en: The content type %name has been added.
fr: Le type de contenu %name a été ajouté.

en: Added content type %name.
fr: Type de contenu  %name ajouté.

en: Default Schedule
fr: Planning par défaut

en: Import date
fr: Date de l'importation
