Station (7.x-2.0-beta1) - en to hr translation catalogue (48 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: URLs
hr: URLovi

en: view
hr: prikaz

en: Number
hr: Broj

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Core
hr: Jezgra

en: Archive
hr: Arhiva

en: Maximum age
hr: Maksimalna dob

en: Artist
hr: Izvođač

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Add item
hr: Dodaj stavku

en: Active
hr: Aktivno

en: Year
hr: Godina

en: Week
hr: Tjedan

en: Day
hr: Dan

en: Start
hr: Početak

en: Both
hr: Oba

en: Duration
hr: Trajanje

en: Time format
hr: Format datuma

en: Today
hr: Danas

en: Hour
hr: Sat

en: Style
hr: Stil

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: View link
hr: Vidi poveznicu

en: Year the album was released.
hr: Godina izdanja albuma.

en: The year the album was released.
hr: Godina izdanja albuma.

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: The content type %name has been updated.
hr: Vrsta sadržaja %name je osvježena.

en: The content type %name has been added.
hr: Vrsta sadržaja %name je dodana.

en: Added content type %name.
hr: Dodana vrsta sadržaja %name.
