Station (7.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (89 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: URLs
hu: Webcímek

en: view
hu: megtekintés

en: Number
hu: Szám

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: midnight
hu: éjfél

en: noon
hu: dél

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Station
hu: Adó

en: Core
hu: Alaprendszer

en: station
hu: állomás

en: Archive
hu: Archiválás

en: RSS - %title
hu: RSS – %title

en: Import path
hu: Importálandó könyvtár

en: Clean up
hu: Tisztítás

en: Maximum age
hu: Legrégebbi

en: Reload Program
hu: Program újratöltése

en: Recorded at @date
hu: Ekkor lett rögzítve: @date

en: Archives
hu: Archívumok

en: Station Archive
hu: Adó archívuma

en: Artist
hu: Alkotó

en: Playlist
hu: Lejátszási lista

en: Program Playlist
hu: Lejátszólista

en: View all playlists
hu: Összes lejátszási lista megjelenítése

en: Add new playlist
hu: Új lejátszási lista hozzáadása

en: Program
hu: Műsor

en: Tracks
hu: Zeneszámok

en: Programs
hu: Műsorok

en: A radio program that you can schedule.
hu: Egy műsor, amely betervezhető a műsorrendbe.

en: Genre
hu: Műfaj

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Time increment
hu: Idő növelése

en: 15 Minutes
hu: 15 perc

en: 30 Minutes
hu: 30 perc

en: 1 Hour
hu: 1 óra

en: Starts
hu: Kezdődik

en: Ends
hu: Végződik

en: Time
hu: Idő

en: remove
hu: eltávolítás

en: View
hu: Megtekintés

en: Remove item
hu: Elem eltávolítása

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: Active
hu: Aktív

en: Year
hu: Év

en: node
hu: tartalom

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Start
hu: Kezdete

en: Now
hu: Most

en: Both
hu: Mindkettő

en: Duration
hu: Időtartam

en: Time format
hu: Időformátum

en: Today
hu: Ma

en: Hour
hu: Óra

en: Date formats
hu: Dátumformátumok

en: Style
hu: Stílus

en: Increment
hu: Növelés

en: 1 Minute
hu: 1 perc

en: 5 Minutes
hu: 5 perc

en: Finish
hu: Befejezés

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: 12-hour (am/pm)
hu: 12 órás (de/du)

en: 24-hour
hu: 24 órás

en: Title format
hu: Cím formátuma

en: Scheduled
hu: Időzítve

en: Add more
hu: Hozzáadás

en: Day of week
hu: A hét napja

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: The content type %name has been updated.
hu: %name tartalomtípus frissítve lett.

en: The content type %name has been added.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Added content type %name.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Default Schedule
hu: Alapértelmezés szerinti ütemezés

en: Import date
hu: Dátum importálása
